Pārlekt uz galveno saturu

Seminārs “Ievadkurss Feldenkraisa metodē”

-

Klātienes seminārs “Ievadkurss Feldenkraisa metodē”

„Apzinātība caur kustību“

Feldenkraisa metode ir kustību un sevis izzināšanas un mācīšanās metode, kas ikvienam indivīdam dod iespēju sevi pilnveidot visas dzīves laikā. Grupu nodarbību laikā “Apzinātība caur kustību” (Awareness through Movement) vadītājs verbāli aicina interesentus izmēģināt dažādus kustību variantus un kombinācijas, kā rezultātā rodas jaunas iespējas, kas ļauj ierastas ikdienas vai profesionālās aktivitātes veikt vieglāk, efektīvāk un ergonomiskāk.

Individuālās sesijas “Funkcionālā integrācija” (Functional Integration) laikā “runā” speciālista rokas, aktivizējot personas uzmanību un ķermeni. Par semināra izvēlēto moto “Koordinācijas un laika nozīme kustībā” Mošē Feldenkraiss (Moshé Feldenkrais, 1904-1984, Izraēla,) reiz rakstīja: “Ja es vēlos runāt par reālu darbību, tad man jums vispirms ir jāpastāsta par pašorganizācijas, tad par orientācijas telpā un tad par laika nozīmi. Tas nozīmē, ka tai [darbībai] ir jānotiek īstajā laikā. Un bez tiem [iepriekš trim pieminētajiem elementiem] nav reālas darbības.

Semināru vadīs Haike Šmite (Heike Schmidt), sertificēta Feldenkraisa metodes Trenera kandidāte, kura strādā un māca Feldenkraisa metodi jau vairāk kā 25 gadus Vācijā, Francijā un Austrijā. Viņa darbojas ar dziedātājiem, mūziķiem, dejotājiem, bērniem ar īpašām vajadzībām, personām ar neiroloģiska spektra traucējumiem, ar ikvienu, kuram ir ziņkāre izzināt savu potenciālu. Haike ir dziedātāja, mūzikas un kustību improvizatore, režisore, māca dziedāšanu.

Semināru organizē Linda Kornete, sertificēta fizioterapeite, kura ikdienā strādā SIA “Vidzemes slimnīca” un apgūst Feldenkraisa metodes zinības Austrijā pie Haikes.

Norises laiks: 2024.gada 20. un 21.aprīlis
Norises vieta: Valmiera, Jāņa Daliņa Stadiona telpās
Semināra darba valoda: angļu valoda
Dalības maksa: 180,- EUR (divu dienu praktiskas grupu nodarbības, līdz 5h/dienā), piesakoties līdz 2024.gada 27.februārim - 140,- EUR, 70,- EUR (viena individuālā manuālā sesija, ilgums līdz 1h, vietu skaits ierobežots).


Mērķauditorija un tālākizglītības punkti:

  • funkcionālie speciālisti (fizioterapeiti, ergoterapeiti, audiologopēdi, mākslas terapeiti; LĀPPOS, Nr.TIP2023/49, TIP10) un citas ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas;
  • māsas (Latvijas Māsu asociācija, NTI/S–0984, TIP10);
  • sporta speciālisti – treneri, sportisti (LTTC, 16 akadēmiskās tālākizglītības stundas);
  • pedagogi, mūziķi, aktieri, dejotāji un ikviens zinātkārs interesents.

Vairāk informācijas un reģistrācija, sūtot pieteikumu uz e-pastu linda.kornete@gmail.com, tālrunis +371 26437164, un norādot:
1. Vārds, uzvārds un/ vai juridiskas personas, uzņēmuma rekvizīti;
2. Kontakttālrunis un e-pasts;
3. Profesija.
Apmaksa jāveic 7 darba dienu laikā pēc rēķina saņemšanas. Dalība seminārā tiks apstiprināta tikai pēc maksājuma saņemšanas.