Pārlekt uz galveno saturu

Informācija par sociālās rehabilitācijas pakalpojumu

Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) informē, ka ar ir stājušies spēkā grozījumi, kas atvieglo pieteikšanos sociālās rehabilitācijas pakalpojumam no valsts budžeta līdzekļiem un dod iespēju pakalpojumu saņemt plašākam personu lokam.  

 

Būtiskākās izmaiņas:

  • jaunie noteikumi ļauj jebkurai personai ar funkcionēšanas traucējumiem darbspējīgā vecumā vai pēc darbspējīgā vecuma, ja strādā,  pēc valsts apmaksātas medicīniskās rehabilitācijas stacionārā vai dienas stacionārā saņemt sociālo rehabilitāciju (arī, ja tā ir saņemta pēc subakūtā etapa). Vienlaikus ir noteikts, ka, ja medicīniskā rehabilitācija saņemta subakūtā etapā, personai pakalpojumu piešķir steidzamības kārtībā;
  • pakalpojumam var pieteikties uzreiz SIVA (nevēršoties sociālajā dienestā) gan klātienē, gan nosūtot dokumentus pa pastu, t.sk. e-pastā ar drošu elektronisko parakstu. Saglabājas iespēja pieteikties pakalpojumam arī sociālajā dienestā.

 

Personas ar funkcionēšanas traucējumiem sociālajai rehabilitācijai var pieteikties divu mēnešu laikā pēc medicīniskās rehabilitācijas pabeigšanas. 

SIVA piešķir 14 dienu valsts apmaksātu sociālo rehabilitāciju, ja medicīniskās rehabilitācijas izrakstā-epikrīzē ir noradīts:

  • saņemta valsts finansēta medicīniskā rehabilitācija stacionārā vai dienas stacionārā;
  • funkcionēšanas traucējumi aktivitāšu un dalības līmenī atbilstoši Starptautiskajai funkcionēšanas, nespējas un veselības  klasifikācijai;
  • rekomendācija saņemt sociālo rehabilitāciju;
  • ja izrakstā ir norāde, ka medicīniskā rehabilitācija saņemta subakūtā etapā, sociālo rehabilitāciju piešķirs steidzamības kārtībā.

 

Plašāka informācija par sociālo rehabilitāciju personām ar funkcionēšanas traucējumiem pieejama SIVA mājas lapā: https://www.siva.gov.lv/lv/sociala-rehabilitacija-personam-ar-funkcionesanas-traucejumiem

 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, zvanot pa tālruņiem 67771037, 67771054, 26595008 vai rakstot uz e-pastu pasts@siva.gov.lv.