Pārlekt uz galveno saturu

LFA tikšanās ar apakšgrupām (18.01.2025.)

Attēls


2025. gada 18. janvārī norisinājās Latvijas Fizioterapeitu asociācijas rīkotā sanāksme ar apakšgrupām, kurā piedalījās asociācijas valde, apakšgrupu pārstāvji un citi LFA struktūrvienību darbībā iesaistītie dalībnieki.
 

Tikšanās notika ar mērķi stiprināt kopīgu redzējumu par fizioterapijas attīstību, uzlabot sadarbību organizācijas iekšienē un veidot stratēģiskas vadlīnijas nākotnei.


Programma un diskusiju temati:

10.00 Konkurences likums: Vadlīnijas asociācijām un to biedriem
Rūta Šutko, Konkurences padomes Analītiskā departamenta direktore, vadīja informatīvo sesiju par būtiskiem konkurences tiesību jautājumiem, skaidrojot, kas ir konkurence, kad biedrībām jāievēro konkurences tiesības, kāda informācijas apmaiņa ir atļauta, kā arī daloties ar Eiropas Savienības tiesas un Konkurences padomes praksi, lai veicinātu godīgu un caurspīdīgu darbību.

11.00 Apakšgrupu nolikuma izstrāde
Līva Tiesnese un Esther-Mary D’Arcy, ERWP prezidente, vadīja procesu, kurā tika izskatīti iepriekš iesūtītie priekšlikumi un izstrādāta apakšgrupu nolikuma gala versija.

12.00 Sadarbība ar juridiskām personām
Angļu valodā norisinājās diskusija par noteikumiem un prasībām sadarbībai ar juridiskām personām, kuru vadīja Esther-Mary D’Arcy. Tika akcentēta sadarbības juridiskā puse un izvirzīti konkrēti priekšlikumi veiksmīgākai partnerību īstenošanai.

13.30 Stratēģiskais plāns un profesijas nākotne
Pēcpusdienā galvenā uzmanība  tika pievērsta LFA Stratēģiskā plāna 2025–2030 veidošanai. Diskusijas vadīja Esther-Mary D’Arcy, un tajās tika akcentēta fizioterapijas profesijas attīstība, tai skaitā paplašinātas kompetences fizioterapeita studiju programmas izveide un specializācijas attīstība. Tika apspriesta arī interdisciplinārās sadarbības īstenošana ar citiem veselības aprūpes speciālistiem.


Tikšanās nozīmīgums

Sanāksmes mērķis bija veicināt vienotu, elastīgu un uz nākotni vērstu pieeju fizioterapijas profesijas attīstībai. LFA valde uzsvēra, ka organizācijai kopā ar tās struktūrvienībām ir jāspēj ātri reaģēt uz mainīgajām veselības aprūpes prioritātēm, kā arī profesionālajām vajadzībām. Kopīgās vērtības un misija uzturēt augstus profesijas standartus bija sanāksmes vadmotīvs, kas apvienoja dalībniekus kopīgā darbā.
 

Secinājumi

Šī tikšanās apliecināja LFA spēju efektīvi koordinēt asociācijas darbību. LFA un tās apakšgrupu aktīvā līdzdalība stiprināja asociācijas kopējo vīziju un apliecināja tās gatavību reaģēt uz nākotnes izaicinājumiem.


Paldies visiem iesaistītajiem par ieguldīto darbu, vērtīgajām diskusijām un atbalstu, kas veicināja sanāksmes norisi un palīdzēja stiprināt kopīgu redzējumu par turpmāko attīstību!