Pārlekt uz galveno saturu

Sporta aktivitāšu diena “Ar sportu uz veselību 2024”

Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari” notiks sporta aktivitāšu diena cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Lai veicinātu cilvēku ar kustību traucējumiem līdzdalību sabiedriskajā dzīvē un izpratni par veselīgu dzīvesveidu, 24. augustā Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” teritorijā notiks sporta aktivitāšu diena “Ar sportu uz veselību 2024”. Pasākums paredzēts cilvēkiem, kuri ikdienā izmanto riteņkrēslu un vēlas uzlabot savu veselību un fizisko formu.
 

Sporta dienā tiks piedāvātas pielāgotās fiziskās aktivitātes, tostarp adaptīvais golfs, galda teniss, bočia un daudzas citas. Dalībnieki īpaši veidotā trasē varēs sacensties riteņkrēsla vadīšanas veiklībā, ļaujot pārbaudīt savas spējas un baudīt sporta prieku. Veselības veicināšanas aktivitātes sniegs dalībniekiem informāciju, kas palīdzēs uzlabot pašsajūtu ikdienā. Būs arī iespēja veikt zobu higiēnas pārbaudi, sēdēšanas pozas novērtējumu un saņemt speciālistu konsultācijas. Dalībniekiem būs iespēja apskatīt un izmēģināt dažādu uzņēmumu piedāvātos tehniskos palīglīdzekļus, dalīties pieredzē un iegūt jaunus draugus.
 

Mēs vēlamies dot iespēju iepazīties ar pielāgotajām fiziskām aktivitātēm, lai cilvēki ar kustību traucējumiem varētu uzlabot savu veselību, fizisko formu un sociālās prasmes arī ikdienā. Ikviens cilvēks var piedalīties sporta aktivitātēs un šāda veida pasākumi ne tikai veicina fizisko aktivitāti, bet arī sniedz iespēju dalībniekiem dalīties savā pieredzē, gūt jaunus draugus un saņemt vērtīgas konsultācijas no speciālistiem. Mēs ticam, ka aktīvs dzīvesveids un līdzcilvēku atbalsts būtiski uzlabo dzīves kvalitāti," saka centra "Vaivari" attīstības fonda pārstāve Ulrika Eistreiķe.

Pasākumu organizē centra "Vaivari" attīstības fonds sadarbībā ar Nacionālo rehabilitācijas centru "Vaivari", Latvijas Muguras smadzeņu bojājumu biedrību un Bērnu un Jauniešu Para Sporta apvienību. Pasākuma mērķis ir veicināt līdzdalību aktīvajā dzīvē, palielinot prasmes dažādās sociālās, veselību veicinošās un fiziskās aktivitātēs. 

Ar pasākuma programmu un pieteikuma formu var iepazīties Nacionālā rehabilitācijas centra
“Vaivari” mājaslapā nrcvaivari.lv un biedrības Active Wheels mājaslapā activewheels.lv. 

NRC “Vaivari” ir Latvijā vadošā ārstniecības iestāde rehabilitācijas jomā, kas sniedz pacientiem pakalpojumus gan stacionārā, gan ambulatori, un palīdz cilvēkiem ar funkcionēšanas traucējumiem atgūt neatkarību un dzīvot cieņpilnu dzīvi, nodrošinot  kompleksu multidisciplināru rehabilitāciju pēc slimībām un traumām.