Vispasaules fizioterapijas diena 2018. gada 8. septembris

  2018. gada septembrī jau desmito gadu Latvijā tiks atzīmēta 

Vispasaules Fizioterapijas diena

Fiziskā aktivitāte psihiskajai veselībai!

 Kļūsti aktīvs. Paliec aktīvs. Runā ar fizioterapeitu jau šodien!

Ikviens zinām teicienu “Veselā miesā, vesels gars!” un Latvijas Fizioterapeitu asociācija kopā ar Vispasaules Fizioterapeitu organizāciju, 8.septembrī atzīmējot Vispasaules fizioterapijas dienu, vērš sabiedrības uzmanību tieši fiziskās un psihiskās veselības savstarpējai ietekmei.

  Paaugstināts stress, ilgstoša trauksme, emocionālas traumas, miega traucējumi, depresija un citi psihiskās veselības traucējumi ir cieši saistīti ar cilvēka fizisko veselību, to ietekmējot negatīvi. Savukārt, uzlabojot savu fizisko veselību, pozitīvi tiek ietekmēta arī psihiskā veselība. Sistemātiski atkārtoti fiziskie vingrojumi izraisa daudzas fizioloģiskas izmaiņas, kuru rezultātā uzlabojas garastāvoklis, pašnovērtējums, kā arī samazinās gan stresa, gan trauksmes līmenis. Piemēram, tikai 30 minūšu vidējas intensitātes slodze katru dienu samazina depresijas risku par 48%. Pasaules Veselības organizācija psihisko veselību definē kā labklājības stāvokli, kad indivīds spēj īstenot savu potenciālu, tikt galā ar ikdienas stresu, produktīvi strādāt un dot ieguldījumu sabiedrībā. Latvijas pētījuma dati norāda, ka tūlītēja depresijas ārstēšana nepieciešama vismaz 70 000 iedzīvotāju, taču saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles  centra datiem 2013. gadā valsts apmaksātajos medicīniskajos dienestos no depresijas ārstējušies tikai nedaudz mazāk kā 9000 pacientu, kas liecina par to, ka izteikti nepieciešami psihiskās veselības profilakses pasākumi.


Fizioterapeits
ir ārstniecības persona, kas palīdz cilvēkam maksimizēt dzīves kvalitāti, ņemot vērā fizisko, psiholoģisko, emocionālo un sociālo labklājību. Fizioterapeits sniedz medicīniskos pakalpojumus, kas attīsta, saglabā un atjauno cilvēka maksimālo kustības un funkcionēšanas spēju.

Fizioterapija psihiskajā veselībā vērsta dažādām mērķu grupām -  sportā, hronisku saslimšanu ārstēšanā, psihiatrijā, psihosomatiskajā medicīnā u.c. Viens no fizioterapijas mērķiem psihiskās veselības uzlabošanā ir veicināt fizisko un psihisko aspektu mijiedarbības apzināšanos, ko fizioterapeits var panākt caur fizisko aktivitāšu, vingrojumu un kustību apzināšanos, funkcionālu kustību izmantošanu darbā ar pacientu. Fizioterapeits spēs palīdzēt arī izvēlēties katram indivīdam piemērotāko fizisko aktivitāti. Būtiski psihiskās veselības aspektā, ka fiziskā aktivitāte ir indivīdam patīkama, kā arī grupās veiktas aktivitātes sniedz pozitīvāku ietekmi uz psihisko veselību.

 

Atzīmējot 2018. gada Vispasaules Fizioterapijas dienu, aicinām Jūs piedalīties izglītojošās un aktīvās nodarbībās FIZIOTERAPEITA uzraudzībā!

Vispasaules Fizioterapijas dienai veltītās aktivitātes rīkos fizioterapeiti un klīnikas dažādās Latvijas vietās visa septembra garumā!

Lai pieteiktos uz  fizioterapijas izglītojošām nodarbībām, lūdzam sazināties ar Jums piemērotākajām vai dzīvesvietai tuvākajām aktivitātēm no zemāk pieejamā kontaktu saraksta.

 

Aktivitātes vieta un kontaktiAktivitātes laiks
Vidzeme
SIA "Veselības centrs Vivendi"
Bezmaksas aktivitātes - Izmēģini Pilates! Bezmaksas iepazīšanās nodarbība: Dzirnavu iela 16, Rīga
Kontaktinformācija: tel. +37120451777 vai sūtot e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Visa informācija par aktivitātēm: www.vivendicentrs.lv
 6. septembris
''Āgenskalna fizioterapijas centrs''
Bezmaksas grupu nodarbības: Mārupes ielā 4-50, Rīgā, 
Kontaktinformācija: iepriekšējā pieteikšanās pa tel. +37126277462 
 7. septembris
SIA "Laba prakse"
Bezmaksas aktivitātes no plkst. 11.00-13.00: Āgenskalna iela 4-2, Rīga, 
Kontaktinformācija: tel. +37122311462 vai sūtot e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Visa informācija par aktivitātēm: www.labaprakse.lv
 7. septembris
Kūrorta rehabilitācijas centrs ''Jaunķemeri''
Bezmaksas aktivitātes no plkst. 11.00-16.00: Kolkas iela 20, Jaunķemeri 
Kontaktinformācija: tel. +37166117755; +37128369340 vai sūtot e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Visu informāciju par aktivitātēm lasi šeit.
 7. septembris
Ogres rajona slimnīcas rehabilitācijas nodaļa
Grupu nodarbības bērniem un pieaugušajiem (vingrošana, Tai Či) un izglītojoši semināri: Ogre
Kontaktinformācija: e-pasts This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  7. septembris
SIA "Vidzemes slimnīca", Vidzemes Rehabilitācijas centrs
Bezmaksas informatīvās aktivitātes no plkst. 08.00-12.00 iepriekš pierakstītajiem pacientiem: Jumaras iela 195, Valmiera
Kontaktinformācija: tel.+371 64202600
  7. septembris
VSIA ''Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca''
Bezmaksas konsultācijas, ārstnieciskās vingrošanas nodarbības grupā: Valkas iela 11, Strenči
Kontaktinformācija: tel. +37125480566 vai sūtot e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
10., 13. septembris
SIA ''Baltijas Fizioterapija''
Bezmaksas pasākumi: Kr. Valdemara ielā 100, Rīga
Kontaktinformācija: tel. +37127004006 vai sūtot e-pastu uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Visa informācija par aktivitātēm: www.fizio.lv
10. - 14. septembris
SIA ''Baltijas Fizioterapija''
Bezmaksas pasākumi: Kantora iela 128, Mārupe (Mārupes ledus halle)
Kontaktinformācija: tel. +37124409595 vai sūtot e-pastu uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Visa informācija par aktivitātēm: www.fizio.lv
 12. - 14. septembris
SIA ''Kusties Brīvi"
Bezmaksas fizioterapeita konsultācijas: F.Sadovņikova iela 20, 318.kab., Rīga
Kontaktinformācija: tel. +37123004318 vai sūtot e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Visa informācija par aktivitātēm: www.kustiesbrivi.lv
12. septembris
SIA "Veselības centrs Vivendi"
Bezmaksas interaktīva lekcija ''Vingrojumi darbā koncentrēšanās uzlabošanai un saspringuma mazināšanai'': Dzirnavu iela 16, Rīga
Kontaktinformācija: tel. +37120451777 vai sūtot e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Visa informācija par aktivitātēm: www.vivendicentrs.lv
14. septembris 
Stacionārs ''Gaiļezers'' vai stacionārs ''Biķernieki'' rehabilitācijas nodaļa
Bezmaksas vingrošanas grupas (pilates) - iepriekšēja pieteikšanās obligāta: Hipokrāta iela 2 vai
Lielvārdes iela 68, Rīga 
Kontaktinformācija: tel. +37167042950( Gaiļezers), tel. +37167038267 (Biķernieki)
17. - 21. septembris 
VCA poliklīnika "Pulss 5"
Gaidību vingrošanas grupa topošajām māmiņām savas un bērniņa fiziskās un psihiskās labsajūtas veicināšanai (otrdienās, ceturtdienās), 8,00 EUR par apmeklējuma reizi: Lāčplēša iela 38, 4. st., 411. telpa, Rīga
Kontaktinformācija: tel. +37126984995 (Linda) vai sūtot e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 Visu septembra mēnesi 
VCA poliklīnika "Pulss 5"
Gaidību vingrošanas grupa topošajām māmiņām savas un bērniņa fiziskās un psihiskās labsajūtas veicināšanai (otrdienās, ceturtdienās), 8,00 EUR par apmeklējuma reizi: Lāčplēša iela 38, 4. st., 411. telpa, Rīga
Kontaktinformācija: tel. +37126984995 (Linda) vai sūtot e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 Visu septembra mēnesi 
VCA poliklīnika "Pulss 5"
Bezmaksas iepazīšanās - ārstnieciskās vingrošanas un relaksācijas grupu nodarbības piektdienu vakaros (plkst. 17.15): Lāčplēša iela 38, 4. st., 411. telpa, Rīga
Kontaktinformācija: tel. +37129198891 (Inga) vai sūtot e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 12., 19. oktobris
***Lai pievienotu savas klīnikas veikto psihiskās veselības aktivitāti septembra ietvaros, sūtiet informāciju This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

LFA valde
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

 

Go to top