Vispasaules fizioterapijas diena 2017. gada 8. septembris

  2017 gada 8. septembrī jau devīto gadu Latvijā tiks atzīmēta 

Vispasaules Fizioterapijas diena

“Fiziski aktīvs mūža garumā”

Aicinām ikvienu nodarboties ar fiziskām aktivitātēm no dzimšanas līdz sirmam vecumam

 

Fizioterapeits ir ārstniecības persona, funkcionālais speciālists, kas attīsta, uztur un atjauno cilvēka spēju kustēties, kas var būt traucēta vecuma, savainojumu, slimību, vides un citu faktoru ietekmē. Fizioterapeits palīdz uzlabot dzīves kvalitāti no fiziskās, psiholoģiskās, emocionālās un sociālās labklājības puses.

Latvijas Fizioterapeitu asociācija šogad aicinājusi fizioterapeitus visā Latvijā organizēt aktivitātes pilsētās, novados, dzīvojamos masīvos, parkos un citviet, parādot iedzīvotājiem iespējas kustēties, būt fiziski un sociāli aktīviem neatkarīgi no vecuma, veselības stāvokļa, sociālās piederības, finansiālajām vai citām iespējām.

Mērķis šādām aktivitātēm ir atgriezt dzīvību māju pagalmos un parkos, parādīt bērniem un jauniešiem, ka bez datora un viedierīču lietošanas vai sēdēšanas autobusa galapunktā ir iespējams kvalitatīvi un aktīvi pavadīt brīvo laiku, kā arī iedrošināt seniorus izjust kustību prieku un uzņemties aktīvu dalību savas fiziskās labsajūtas saglabāšanā.


Ikdienā fizioterapeiti strādā ar individuāliem pacientiem, taču nereti fizisko aktivitāšu rekomendācijas netiek izpildītas ārējo faktoru ietekmē- trūkst kompānijas, līdzcilvēku izpratnes vai finansiālo resursu. Tādēļ  fizioterapijas dienas aktivitātes Latvijā ir vērstas uz to, lai kustību prieku gūtu arī tie, kas, iespējams, par to nav aizdomājušies un fiziskā aktivitāte kā neatņemama ikdienas sastāvdaļa kļūtu par sabiedrības normu.

Ar cieņu, 
Latvijas Fizioterapeitu asociācijas valde
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

    

Kas ir fizioterapija?

Kas ir fizioterapeits?

Fizioterapeits ir ārstniecības persona – funkcionālais speciālists, kurš izvērtē cilvēka fizisko funkcionālo stāvokli, analizē tā ietekmi uz cilvēka ikdienas aktivitātēm (t.sk., darbu) un saistību ar pašsajūtu (piem., sāpēm). Pēc rūpīgas pacienta izmeklēšanas un izvērtēšanas, kopīgi ar pacientu (vajadzības gadījumā arī iesaistot piederīgos, piem., bērniem) tiek izvirzīti terapeitiskie mērķi un izvēlētas atbilstošas un pacientam pieņemamas terapijas metodes.

Arī gadījumos, kad cilvēks ir devies pie fizioterapeita veselības veicināšana un saslimšanu profilakses nolūkā, sākumā tiek izvērtēts cilvēka fiziskais funkcionālais stāvoklis un iespējamie veselības riski cilvēka ikdienā (piem., neergonomiska darba poza), un tiek izstrādāts rekomendācijas un ieteikumi veselības nostiprināšanai un saslimšanu profilaksei konkrētajam cilvēkam, jo katrs mēs esam individuāls, ar savām spējām, iespējām, vēlmēm un dzīves mērķiem.

Lasīt tālāk ...
Go to top