Filtrs
 • Vispasaules fizioterapijas diena 2014

        Vispasaules fizioterapijas dienai veltīti pasākumi, kampaņas, izglītības un veselības sesijas notika daudzās pasaules valstīs. 
         LFA, jau sesto gadu 8. septembrī Latvijā organizēja Vispasaules Fizioterapijas dienu. Tās ietvaros visā valstī tika organizētas bezmaksas fizioterapijas meistarklases biroju un iestāžu darbiniekiem viņu darba vietās. Šogad Latvijā Vispasaules fizioterapijas dienas pasākumos piedalījās ap 144 fizioterapeitu. Fizioterapijas meistarklases  iestādēs un birojos pēc iepriekšēja pieraksta tika sniegtas 17 Latvijas pilsētās.

  Arī šogad par godu Vispasaules fizioterapijas dienai tika rīkots fotokonkurss. Bildes iesūtīja 18 personas (kopā 40 bildes). Trīs labākos balsojot noteica LFA valdes locekļi.

  ♦ Apkopojumu par Fizioterapijas dienu lasi šeit!
  ♦ Fotokonkursa bildes skatīt šeit!

  LFA valde
  fizioterapeitiem@gmail.com

 • Vispasaules fizioterapijas diena 2012. gada 8. septembris

  8. septembris Vispasaules Fizioterapijas diena Latvijā

  Kopsavilkums

  Gadu no gada turpina pieaugt Vispasaules Fizioterapeitu dienas laikā apkopoto anketu skaits, šogad apkopotas 274 anketas.
  Datu analīze rāda, ka:

  • Procentuāli audzis respondentu vīriešu īpatsvars (no 23,7% 2011. gadā līdz 31,8% šogad);
  • Samazinājies pacientu vidējais vecums galvenokārt pateicoties bērnu līdz 1 gada vecumam īpatsvara pieaugumam;
  • Samazinājies pacientu īpatsvars, kuriem Vispasaules Fizioterapeitu diena bija pirmais fizioterapeita apmeklējums;
  • Visbiežāk konstatētā problēma — stājas izmaiņas (204 gadījumi).

  Ievads

  Latvijas Fizioterapeitu asociācija, jau ceturto gadu 8. septembrī Latvijā organizēja Vispasaules Fizioterapijas dienu. Tās ietvaros visā Latvijā ikviens bez maksas varēja saņemt fizioterapeita konsultāciju. Bezmaksas fizioterapeita konsultācijas pēc iepriekšēja pieraksta tika sniegtas Vidzemē – 12 pilsētās, Kurzemē – 3, Latgalē – 3 un Zemgalē – 1 pilsētā. Informācija par iespēju saņemt konsultāciju tika ievietota dažādās interneta vietnēs, vairākos preses izdevumos un radio.

 • Vispasaules fizioterapijas diena 2011. gada 8. septembris

  8. septembris Vispasaules Fizioterapijas diena Latvijā


  Latvijas Fizioterapeitu asociācija, jau trešo gadu 8. septembrī Latvijā organizēja Vispasaules Fizioterapijas dienu. Tās ietvaros visā Latvijas teritorijā ikviens bez maksas varēja saņemt fizioterapeita konsultāciju. Bezmaksas fizioterapeita konsultācijas pēc iepriekšēja pieraksta tika sniegtas Vidzemē – 8 pilsētās, 23 Informācija par iespēju saņemt konsultāciju tika ievietota dažādās interneta vietnēs, vairākos preses izdevumos un radio.
  Lai gūtu plašāku priekšstatu par pacientiem, kas vērsās pie speciālistiem, un viņu veselības problēmām, 2009. gadā tika izveidota aptaujas anketa. Anketa sastāv no pieciem jautājumiem, uz četriem no kuriem atbildēja pacients, bet uz vienu - fizioterapeits. Anketa dod iespēju analizēt ne tikai šīgada akcijas dalībniekus, bet arī salīdzināt ar iepriekšējo gadu rezultātiem.

 • Informācija par Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2010. gada 25. septembra semināru

  Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2010. gada 25. septembra seminārs
  „Vēnu problēmas”


  Programmā tika iekļautas sekojošas tēmas:

  1. „Hroniska venoza mazspēja, etioloģija, klasifikācija un jaunākās terapijas metodes”
  2. „Jaunākās atziņas fizioterapijā pie vēnu saslimšanām”
  3. „Fizikālās terapijas iespējas vēnu slimību gadījumā”
  4. „Mūsdienīgi risinājumi pēdu problēmu diagnostikā un ārstēšanā. Dinamiskā podometrija”
  5. ,,Atskats uz Vispasaules fizioterapijas dienas aktivitātēm”


    Sestdienas rīts iesākās ar Saules staru siltumu un fizioterapeitu atkaltikšanos šīs sezonas pirmajā seminārā. Programmu iesāka fleboloģe Sandra Prāve ar tēmu ,,Hroniska venoza mazspēja, etioloģija, klasifikācija un jaunākās terapijas metodes”. Tikām iepazīstināti ar venozās sistēmas anatomiju un Hroniskas vēnu mazspējas (HVM) etioloģiju. Liela nozīme ir iedzimtībai (ja abiem vecākiem ir varikoze, risks to pārmantot bērnam ir 90% un ja varikoze ir mātei, risks pārmantot meitenei 65%, zēnam 25% (prof. Bergana dati, ASV)), vecumam un varikozes attīstību veicinošiem faktoriem.

 • Vispasaules fizioterapijas diena 2010. gada 8. septembris

  8. septembris Vispasaules Fizioterapijas diena Latvijā

  Pateicoties Latvijas Fizioterapeitu asociācijai, jau otro gadu 8. septembrī Latvijā tika organizēta Vispasaules Fizioterapijas diena. Tās ietvaros visā Latvijas teritorijā ikviens bez maksas varēja saņemt fizioterapeita konsultāciju. Bezmaksas fizioterapeita konsultācijas pēc iepriekšēja pieraksta tika sniegtas Vidzemē – 10 pilsētās, Kurzemē – 5, Latgalē – 3 un Zemgalē – 4 pilsētās. Informācija par iespēju saņemt konsultāciju tika ievietota dažādās interneta vietnēs, vairākos preses izdevumos un radio.
  Lai gūtu plašāku priekšstatu par pacientiem, kas vērsās pie speciālistiem, un viņu veselības problēmām, pagājušajā gadā tika izveidota aptaujas anketa. Anketa sastāv no pieciem jautājumiem, uz četriem no kuriem atbildēja pacients, bet uz vienu - fizioterapeits. Anketa dod iespēju analizēt ne tikai šīgada akcijas dalībniekus, bet arī salīdzināt ar pagājušā gada rezultātiem. Šogad apkopotas 197 anketas, kas ir par 83 vairāk nekā pirms gada.

 • Informācija par Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2009. gada 26. septembra semināru

  Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2009. gada 26. septembra seminārs
  ,,Radioloģisko izmeklējumu interpretācija fizioterapeita praksē''

   

  Programmā tika iekļautas sekojošas tēmas:

  1. ,,Radioloģisko izmeklējumu interpretācija fizioterapeita praksē''
  2. LFA biedru ārkārtas kopsapulce: sertifikācijas, resertifikācijas un statūtu izmaiņu apstiprināšana

    

     Pirmo jaunās valdes LFA semināru atklāja dr. Pēteris Līkums ar tēmu ''Radioloģisko izmeklējumu interpretācija fizioterapeita praksē''. Visus klātesošos iepazīstināja ar indikācijām  RTG (rentgenogrammu) izmeklēšanai, tās ir – deformējoša spondiloze, trauma, iedzimtas anomālijas, audzēji, iekaisumi + reimatoīdais artrīts. Prezentācijā dr. P. Līkums demonstrēja RTG grammas, kā piemēram m/k kakla daļas RTG - deformējoša spondiloze, kurā redzama deformēta lordoze, sašaurinātas starpskriemeļu spraugas, spondilofīti (dorsālie – ietekmē neirālās struktūras), locītavu virsmu skleroze. Lai izvērtētu neirālās atveres, tiek veikta RTG slīpā projekcijā. RTG kurā bija redzams C6 C7 kompresijas lūzums un C6 mežģījums pēc traumas.

 • Vispasaules fizioterapijas diena 2009. gada 8. septembris

  8. septembris Vispasaules Fizioterapijas diena Latvijā

   

  Katru gadu 8. septembrī vairāk kā 101 pasaules valstī tiek atzīmēta Vispasaules Fizioterapijas diena, kuras mērķis ir uzsvērt fizioterapijas nozīmi cilvēka veselības, kustīguma un neatkarības saglabāšanā.
  Pateicoties Latvijas Fizioterapeitu asociācijai 2009. gada 8. septembrī arī Latvijā tika organizēti Vispasaules Fizioterapijas dienas pasākumi. To ietvaros visā Latvijas teritorijā ikviens  bez maksas varēja saņemt fizioterapeita konsultāciju. Bezmaksas fizioterapeita konsultācijas pēc iepriekšēja pieraksta tika sniegtas Rīgā un tās rajonā, Jūrmalā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Liepājā, Kuldīgā, Valmierā, Valkā, Limbažos, Līgatnē un Cēsīs. Informācija par iespēju saņemt   konsultāciju tika ievietota dažādās interneta vietnēs un vairākos preses izdevumos.
  Lai gūtu plašāku priekšstatu par pacientiem, kas vērsās pie speciālistiem un viņu veselības problēmām, tika izveidota aptaujas anketa. Anketa sastāv no pieciem jautājumiem, uz četriem no kuriem atbildēja pacients, bet uz vienu - fizioterapeits. Līdz š.g. 25. septembrim esmu saņēmusi 114 aizpildītas anketas no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Mugurkaula veselības centra un Veselības nama 5 Rīgā,  Limbažu slimnīcas, Andas Kalniņas fizioterapeita prakses Liepājā, Liepājas reģionālās slimnīcas, Jēkabpils rajona centrālās slimnīcas poliklīnikas un VC ''Aura'' Cēsīs.

WCPT Leuven

 

 

 

   

Kontaktinformācija

Latvijas Fizioterapeitu asociācija

Reģ. Nr. 40008011680

Veczariņu iela 12, Rāmava

Ķekavas novads

Latvija, LV-2111

e-pasts: fizioterapeitiem@gmail.com 


LFA rekvizīti: 

Latvijas Fizioterapeitu asociācija, 
Reģ. Nr. 40008011680 
SEB banka 
Kods: UNLALV2X 
Konta nr.: LV68UNLA0034102263100

Pieslēgties

Go to top